0

Zioła pomocne przy bólach menstruacyjnych

bole menstruacyjne

Dawno, dawno temu nie było aptek i niezliczonej ilości leków przeciwbólowych. Nasze prababki musiały radzić sobie naturalnymi sposobami. Zioła pomocne przy bólach menstruacyjnych wciąż cieszą się dużą popularnością wśród kobiet.

Bóle menstruacyjne

Chyba większość kobiet zna dolegliwości towarzyszące menstruacji. Bóle mogą być odczuwane zarówno przed jak i w trakcie miesiączki. Bolesne skurcze wywołują ruchy mięśniówki macicy. Nawet u kobiet miewających regularne cykle, może pojawiać się ból w okolicach podbrzusza. Jego wielkość zależy od różnych czynników. Niektóre z pań, odczuwają jego bardzo silne natężenie, inne zaś, łagodnie przechodzą comiesięczny cykl.

Zioła pomocne przy bólach menstruacyjnych

Gdy dopada nas jakikolwiek ból, zazwyczaj sięgamy po tabletki przeciwbólowe. To najprostsze rozwiązanie. Tego typu środki dostaniemy bowiem nie tylko w aptece, ale w supermarkecie czy na stacji benzynowej. Podobnie bywa z lekami na bóle menstruacyjne. W dobie ogromnej ilości leków, nie możemy zapomnieć o naturalnych wyciągach, które także mają działanie lecznicze i przeciwzapalne.

Nagietek lekarski

Te pomarańczowe płatki, znane z przydomowych ogórków mają wielką moc. Nagietek lekarski pomaga w zaburzeniach miesiączkowania. Radzi sobie także z bólem, który im towarzyszy. Oprócz tego wyleczy ból głowy i wzmocni organizm.

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec niweluje napięcia i działa relaksująco. Napar z dziurawca polecany jest przy nieregularnych, obfitych i bolesnych miesiączkach. Może być stosowany także w trakcie napięcia przedmiesiączkowego.

Kozłek lekarski

Kozłek rozluźnia napięte mięśnie ciała. Szybko złagodzi bolesne skurcze, które towarzyszą nam podczas okresu. Dzięki niemu zrelaksujemy się i rozluźnimy.

Krwawnik pospolitymalina właściwa

Krwawnik charakteryzuje się drobnymi białymi lub różowymi kwiatami, które posiadają działanie rozkurczowe. Na bóle menstruacyjne pomoże zarówno napar z krwawnika jak i nalewka.

Malina właściwa

Malina ma nie tylko wspaniały smak ale również mnóstwo właściwości zdrowotnych. Niweluje skurcze mięśni, więc z powodzeniem możemy stosować ją przy bólach menstruacyjnych.

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.