0

Zalety soczewek kontaktowych

zalety soczewek kontaktowych

Aż trudno uwierzyć, że historia soczewek kontaktowych, które w ostatnich latach stały się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań dla osób z wadami wzroku, sięga ponad 500 lat wstecz. Już w okresie renesansu bowiem Leonardo da Vinci opisał projekt soczewki, która mogłaby korygować problemy z widzeniem Jednak, jak wiele z wynalazków genialnego artysty, i ten musiał czekać kolejne lata zanim możliwości techniczne pozwoliły na jego zrealizowanie.

Nowoczesne soczewki kontaktowe (https://www.acuvue.pl/) to wytwór wieku XX, kiedy na rynku pojawiły się tego typu produkty wykonywane z przezroczystego żelu. Lekkie, łatwe w utrzymaniu w czystości niż poprzednio stosowane twarde soczewki kontaktowe, rozpoczęły triumfalny podbój rynku okulistycznego, stając się wybawieniem dla wszystkich osób, które nie czują się dobrze w okularach lub prowadzą styl życia, którego komfort mogą zapewnić soczewki.

To przede wszystkim łatwość używania i podwyższenie komfortu codziennego życia są głównymi zaletami soczewek kontaktowych. Dzięki umieszczeniu ich na powierzchni oka, osoba z wadą wzroku nie czuje dyskomfortu przy postrzeganiu świata, ograniczonego okularami. Soczewki umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia, bezpieczne granie w gry zespołowe, jak koszykówka czy siatkówka, a przy odpowiednim zabezpieczeniu specjalnymi okularkami na basen – także intensywne treningi pływackie. Poruszają się wraz z ruchami gałki ocznej, nie parują przy zmianie temperatury w pomieszczeniu, nie są też zalewane deszczem, co bywa prawdziwym utrapieniem przy okularach. Nic więc dziwnego, że ich popularność rośnie cały czas.

Tekst partnera

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 9376 Fitomedycyna. All rights reserved.