0

Tampony czy podpaski?

tampony ob

Współczesne kobiety żyją w niesamowicie komfortowych czasach, jeśli chodzi o kwestie higieny intymnej i intymności w ogóle. Czy którakolwiek z nas wyobraża sobie pranie zabrudzonych podpasek, czy izolację od społeczeństwa z powodu i na czas miesiączki? Szczęśliwie mamy XXI wiek i naszym jedynym problemem jest wybór pomiędzy podpaskami a tamponami. Zatem, które wybrać?

Ze skrzydełkami lub bez

Jednorazowe podpaski są wynalazkiem dziewiętnastowiecznym. Niewątpliwym plusem tego typu ochrony podczas miesiączki jest łatwość aplikacji – przyklejamy je na bieliznę i gotowe! Najczęściej stosują je młode dziewczyny, które dopiero zaczynają swój dojrzały etap życia i obawiają się stosowania tamponów. Podpaska jest stosunkowo chłonna, jednak wymaga częstej wymiany – zaleca się to robić średnio co 3 godziny, jednak jest to czas bardzo umowny i zależy od indywidualnej obfitości krwawienia. Mimo swojej „nieinwazyjnej” aplikacji podpaska powoduje jedną, kluczową niedogodność – ogranicza wykonywanie niektórych czynności, a czasem nawet je uniemożliwia. Basen i podpaska nie idą w parze, podobnie jak taniec, czy inne formy aktywności ciężko jest połączyć ze stosowaniem tego środka. Dodatkowo podpaski powodują bezpośredniość kontaktu płynu miesiączkowego z okolicami dróg rodnych, co może być bardzo niekomfortowe, zwłaszcza gdy miesiączka jest bardziej intensywna.

Jak to jest z tymi tamponami?

Tampony są wynalazkiem stosunkowo młodym, choć swój prototyp miały już w starożytnym Egipcie, gdzie nasączane magicznymi roztworami, miały służyć jako metoda antykoncepcji. Nowożytne tampony swoje początki miały w latach 20. XX wieku. Co ciekawe, swoją popularność uzyskały dopiero w czasie II wojny światowej, gdy kobiety musiały masowo podejmować pracę – świadczy to o tym, że tampony są dedykowane dla kobiet aktywnych, które podczas miesiączki nie chcą rezygnować ze swoich zadań i pasji. Zaletą tamponów jest przede wszystkim to, że płyn miesiączkowy nie wypływa na zewnątrz dróg rodnych. Jest to niezwykle komfortowe i powoduje, że podczas miesiączki można chodzić nawet na basen. Kolejną zaletą jest ich rozmiar – są na tyle małe, że zmieszczą się nawet w wieczorowej kopertówce.

Jeśli chodzi o słabsze strony, to mają one podłoże bardziej w mitach i przekazach, aniżeli w praktyce. Wiele kobiet powtarza jak mantrę, że tampony mogą pozbawić dziewicę dziewictwa. Otóż defloracja błony dziewiczej nie jest taką łatwą sprawą i bardzo ciężko przerwać ją za pomocą tamponu. Tampon musiałby zostać zaaplikowany z dużym impetem i na dużą głębokość, błona zaś musiałaby być naprawdę delikatna albo naderwana, by zostać przerwana. Innym problemem kobiet jest dobranie odpowiedniego tamponu do swojej anatomii. Z pomocą przychodzi firma, o.b., która pomaga dobrać odpowiedni tampon w zależności od potrzeb – wieku, macierzyństwa lub nie, obfitości krwawienia i pory stosowania środka. Na ich stronie możecie wybrać idealny tampon dla siebie: https://nastolatki.myob.pl/odkryj-tampony-ob.

Tampon czy podpaska?

Tak naprawdę wybór między jednym a drugim jest kwestią bardzo indywidualną. Podpaska to łatwość aplikacji, a tampon komfort absolutny, więc wyboru najlepiej jest dokonać po wypróbowaniu obydwu środków. Nikt nie powiedział także, że należy ograniczyć się do jednego z nich, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiennie, w zależności od sytuacji, stosować najbardziej dogodną opcję.

Tekst partnera

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 5303 Fitomedycyna. All rights reserved.