0

Suplementy diety zawierające słodzik – czy są bezpieczne?

Suplementy diety zawierające słodzik – czy są bezpieczne?

Niejedna z nas, podczas odchudzania przyjmuje dodatkowo suplementy diety, wspomagające utratę zbędnych kilogramów. Jest to dobre rozwiązanie, o ile preparat, który stosujemy, zawiera zdrowy słodzik. Niestety, sporo z produktów dostępnych w sprzedaży, ma w składzie cyklaminian sodu lub aspartam, które wpływają niekorzystnie na zdrowie. Są to słodziki praktycznie bezkaloryczne, dlatego nie zagrażają szczupłej figurze, jednak zakwaszają organizm i mogą wywoływać choroby.

Zdecyduj się na zdrowy słodzik

Chociaż wiele preparatów odchudzających, zawiera sztuczne i często niebezpieczne słodziki, możesz wybrać taki, który ma w składzie zdrową substancję słodzącą – ksylitol. Tym preparatem jest SlimXL Drink, stanowiący jeden z komponentów kuracji SlimXL. Ksylitol jest słodzikiem organicznym, pozyskiwanym z brzozy. Jest on niskokaloryczny, a co więcej – chroni zęby przed próchnicą.

Sprawdzaj skład preparatów

Jak uniknąć niezdrowych słodzików, dodawanych do suplementów? Jedyny sposób, to uważne czytanie składu preparatów. Ich producenci często przemycają do receptury substancje, które wcale nie wpływają korzystnie na zdrowie. Do niskokalorycznych słodzików naturalnego pochodzenia, należą m.in. ksylitol i stevia. To właśnie one, są dla Ciebie w 100% bezpieczne.

Odchudzaj się rozważnie

Odchudzanie to poważne przedsięwzięcie, dlatego musisz do niego podejść z jak największym rozsądkiem. Bezpieczeństwo powinno być dla Ciebie priorytetem, w związku z tym, analizuj szczegółowo etykiety suplementów diety. Dieta, ruch i działanie środków odchudzających, przyniosą oczekiwane efekty, jednak nie zapominaj, że zdrowie jest zawsze na pierwszym miejscu.

 

 

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , , , ,
© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.