0

Precz z nieświeżym oddechem!

listerine płyn do płukania jamy ustnej

Halitoza – co to takiego?

Halitoza to po prostu problem z nieświeżym oddechem. Nieprzyjemny zapach z ust to wielka niedogodność, zwłaszcza jeśli na co dzień mamy kontakt z innymi osobami. Halitoza wprowadza w zakłopotanie osoby, które cierpią na tę dolegliwość. Taki problem może zniechęcać inne osoby do jakichkolwiek kontaktów i powodować ogromny dyskomfort.

Co jest przyczyną nieświeżego oddechu?

Ci, którzy borykają się z tym problemem na co dzień, powinni poszukać źródła nieświeżego oddechu. Pojawia się on wtedy, kiedy jama ustna produkuje zbyt mało śliny, dlatego przyczyną często jest nadużywanie alkoholu i palenie papierosów, które wysuszają usta. W większości przypadków nieświeży oddech pojawia się również w wyniku zaniedbania higieny jamy ustnej. Nieumiejętne, niedbałe i rzadkie szczotkowanie zębów, próchnica, choroba zębów, czy też dziąseł – to najczęstsze powody nieprzyjemnej woni z ust. Źródłem nieświeżego oddechu mogą być również problemy z językiem, na którym często gromadzi się biały nalot. Dlatego podczas higieny jamy ustnej nie należy zapominać o czyszczeniu języka! Osoby cierpiące na halitozę powinny jak najszybciej udać się do dentysty, który pomoże wskazać źródło powstawania nieprzyjemnego problemu, a następnie je zwalczyć.

Jak walczyć z nieprzyjemnym zapachem z ust?

Większość osób, które chcą pozbyć się nieświeżego oddechu, sięga po gumę do żucia lub miętowe cukierki do ssania. Dzięki nim będziemy cieszyć się świeżym oddechem, ale tylko przez chwilę, ponieważ nie usuwają one przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust. Nieświeży oddech usuwa również żucie ziół – sięgnij więc po bazylię, koperek czy też miętę. Przede wszystkim warto jednak skupić się na higienie jamy ustnej. Jak o nią zadbać? Powinniśmy pamiętać o szczotkowniu zębów po każdym posiłku. Niezbędne jest również płukanie jamy ustnej. Warto zatem sprawdzić, jakie płyny do płukania jamy ustnej proponuje rynek kosmetyczny. Co wybrać, aby pomogło? Dużą popularnością wśród osób, walczących z nieprzyjemnym zapachem z ust, cieszy się płyn do płukania jamy ustnej Listerine – nie tylko pomaga w walce z nieświeżym oddechem, ale dodatkowo zapewnia bielsze zęby i zdrowe dziąsła. Aby długo cieszyć się mocnymi zębami nie wystarczy samo szczotkowanie – płyn Listerine świetnie ochroni także Twoje szkliwo i zapobiega próchnicy. Warto zatem zajrzeć na stronę https://www.listerine.pl/products i wybrać odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji jamy ustnie dla siebie i swoich najbliższych. Listerine to płyn bez alkoholu, mogą go zatem używać także dzieci.

Tekst partnera

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.