0

Pokrzywa i skrzyp pomogą ci w walce z nadmiernym wypadaniem włosów

wlosy

Piękne i zdrowe włosy to wizytówka kobiety. Niestety nie każda z nas może się pochwalić bujną fryzurą, a wypadające włosy stają się prawdziwym koszmarem. Są jednak rośliny takie jak skrzyp i pokrzywa, które mogą pomóc w walce z tym problemem.

Niezwykła moc skrzypu polnego i pokrzywy

Nie od dziś wiadomo,że zioła mają właściwości lecznice oraz korzystnie wpływają na naszą urodę. Skrzyp polny jest rośliną, która zawiera flawonidy potasu i krzemu, które są naturalnymi przeciwutleniaczami. Krzem wzmacnia sprawność tkanek znajdujących się we włosach, skórze i paznokciach. Pokrzywa także ma w sobie ukrytą moc. Ekstrakt z tej rośliny hamuje produkcję hormonu odpowiedzialnego za łysienie. Bywa jako składnik produktów kosmetycznych oraz jako dodatek do sałatek oraz zup. W połączeniu z innymi ziołami potrafi działać jeszcze skuteczniej niż w pojedynkę.

Skrzyp i pokrzywa na włosypokrzywa

Zioła te mogą być stosowane na różne sposoby. Herbatki ze skrzypu polnego i pokrzywy można pić parząc razem rośliny, które bez problemu znajdziemy na łące. W aptece można dostać gotowe mieszanki tych ziół. Kuracja powinna trwać 3 miesiące. Podczas jej trwania należy pić 1-2 szklanki naparu dziennie. Takim specyfikiem możemy przemywać nasze włosy. Oprócz płynnej formy można zastosować także gotowe suplementy diety z tymi ziołami, które dostaniemy w tabletkach lub kapsułkach, w aptekach i sklepach zielarskich.
Skrzyp i pokrzywa przyśpieszają porost włosów. Zmniejszają wypadanie naszych pukli i poprawiają ich gęstość. Po dłuższym stosowaniu włosy stają się lśniące, mocne i widocznie zdrowsze. O matowych włosach i problemach z ich wypadaniem będziemy mogli zapomnieć. Warto pamiętać, że zioła mogą działać różnie na indywidualne organizmy, a przy długim stosowaniu mogą także powodować uodpornienie. Wtedy efekty kuracji mogą nie być w pełni satysfakcjonujące.

Naturalnymi sposobami możemy poradzić sobie z wieloma problemami. Warto zadbać o włosy, które dzięki odpowiednim ziołom przestaną wypadać i staną się o wiele piękniejsze.

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , , , , , ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.