0

Leki naturalne

Fitoterapia jest jedną z odmian medycyny niekonwencjonalnej, jednak zaadaptowaną do głównego nurtu medycyny. Tradycyjne środki farmaceutyczne mogą negatywnie wpływać na odporność – osłabiając florę bakteryjną organizmu. Dlatego sięganie po preparaty naturalne jest w pełni uzasadnione.

Naturalne, czyli jakie?Lekami naturalnymi nazywamy takie medykamenty, które nie posiadają w swoim składzie substancji syntetycznych. Ich esencją są przede wszystkim zioła, minerały oraz witaminy (w tym antyoksydanty). Ważne, aby każdy ze składników występował w odpowiednim stężeniu.
Naturalne leki nie obciążają organizmu tak bardzo, jak ich syntetyczne odpowiedniki. Składniki takich leków nie powodują uszkodzeń w narządach wewnętrznych, a i skutki uboczne nie występują często. Ponad to – naukowcy stwierdzili, iż leki pochodzenia naturalnego są równie skuteczne co inne farmaceutyki. Gdzie jest więc haczyk? Cóż – leki pochodzenia naturalnego można zatem spokojnie stosować w wypadkach przeziębień, reumatyzmu, zaburzeń trawienia, czy krążenia. Jednak nie ma gwarancji, że rezultaty będą optymalne dla każdego pacjenta. Na ogół – leki naturalne nie działają w przypadku chorób przewlekłych. Leki naturalne wykorzystywane są nie tylko w ramach medycyny niekonwencjonalnej. Lekarstwa ziołowe bywają polecane także przez „normalnych” lekarzy, zwłaszcza przy schorzeniach nie wymagających specjalistycznej terapii. Na korzyść leków naturalnych
przemawia również fakt, że są dostępne w większości aptek bez recepty. Każdy z nas stosował kiedyś jakiś rodzaj naturalnego leku.

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , , ,
© 3663 Fitomedycyna. All rights reserved.