0

Leczenie z zastosowaniem ziół

Leczenie z zastosowaniem ziół może stanowić doskonałe uzupelnienie przy terapii rozmaitych schorzeń, jak i element codziennej profilaktyki. Ponad to – stosowanie ziołowych preparatów może przysłużyć się nie tylko naszemu zdrowiu, układowi odpornościowemu, ale także urodzie.

Leczenie naturalnymi metodami przy pomocy ziół jest bezpieczne (co istotne – preparaty takie z rzadka wywołują skutki uboczne). Należy jednak pamiętać, by nie stosować łagodnych, ziołowych preparatów przy poważnych, wymagających specjalistycznej terapii schorzeniach. O ile chodzi zioła mogą nas wspomóc w walce z niektórymi infekcjami dróg oddechowych, czy problemach natury alergicznej, to niewskazane jest ich stosowanie (jako głównego rodzaju terapii) na przykład przy chorobach serca, układu krwionośnego, układu moczowego, chorobach oczu czy schorzeniach neurologicznych,
lub nowotworach. W takich wypadkach składniki naturalne mogą być uzupełnieniem, i to po konsultacji z lekarzem.
W aptekach można znaleźć coraz więcej preparatów produkowanych na bazie naturalnych składników, ziół. Po latach królowania antybiotyków i substancji syntetycznych następuje powolny powrót do natury. Coraz częściej również rezygnuje się z nadmiaru substancji chemicznych (często szkodliwych) w kosmetykach. Choć częściowo to działania marketingowe (w końcu nastała moda na „eko”), jednak z pewnością będzie to miało korzystny wpływ zarówno na nasze zdrowie i urodę. Terapię z zastosowaniem ziół możemy z powodzeniem stosować samodzielnie w domu, przygotowując różnego rodzaju wyciągi, napary, maści, nalewki czy maceraty. Ciekawą propozycją są także kąpiele ziołowe – o działaniu korzystnym dla zdrowia (poprawiają krążenie, są przeciwzapalne, łagodzą infekcję ropne), ale i urody (zmniejszają potliwość, są przeciwtrądzikowe, łagodzą dolegliwości związane z występowaniem żylaków).

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , ,
© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.