0

Krem dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

krem dla dzieci

Nowo narodzone dzieci mają wyjątkowo delikatną skórę wymagającą specjalnego doboru odpowiednich kosmetyków. Należy więc je rzeczywiście wybierać w ogromną uwagą, nawet jeśli sucha skóra u dziecka nie jest akurat naszym problemem. Jak wybierać więc odpowiednio kosmetyki dla niemowląt i jak dbać o ich skórę – warto trzymać się przy tym kilku najważniejszych zasad podanych poniżej.

Im mniej, tym lepiej

Pierwsza zasada, jeśli chodzi o odpowiedni krem dla dzieci brzmi: im mniej w nim składników, tym lepiej. Jeżeli w składzie specyfiku znajduje się głównie woda i olej, delikatnie nawilżające i natłuszczające skórę u dziecka – mamy zdecydowanie niższe szanse na jakiekolwiek uczulenie czy podrażnienie. Starajmy się więc wybierać krem dla dzieci pozbawiony jakichkolwiek dodatkowych aromatów zapachowych czy substancji koloryzujących. W składzie idealnego środka do pielęgnacji nie powinny znajdować się także jakiekolwiek konserwanty. Tego typu kosmetyki, to na przykład tradycyjna oliwka do pielęgnacji niemowląt – znakomicie sprawdza się przy pielęgnacji dzieci zwłaszcza w początkowym okresie ich życia. Jeżeli nie pojawi się na skórze dziecka niepokojące przesuszenie lub objawy alergiczne – możemy bez obaw stosować do pielęgnacji wyłącznie takie środki.

Potrzeba dodatkowej ochrony

Szczególną uwagę należy poświęci skórze dziecka w okresie zimowym, kiedy narażona ona jest na działanie mrozu. W takim przypadku krem dla dzieci powinien przede wszystkim posiadać w swoim składzie składniki natłuszczające delikatną skórę dziecka i chroniące ją przed zimnem. Stworzą one dodatkową warstwę ochronną, która powinna pokryć wszystkie te części ciała dziecka, które nie są osłonięte, a więc twarz, rączki czy nawet płatki uszu. Taka natłuszczająca skórę dziecka warstwa powinna być tym grubsza, im niższa temperatura panuje na zewnątrz. Warto pamiętać także, że przy temperaturze przekraczającej minus 10 stopni, lepiej zrezygnować ze spaceru, aby nie narażać delikatnego organizmu dziecka na przechłodzenie. Szczególną uwagę poświęćmy także doborowi kremu dla dzieci z odpowiednim filtrem UVA i UVB – nawet w zimie światło słoneczne w przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry dziecka może spowodować oparzenia.

Czytanie składów

Zasada uważnego studiowania składu kosmetyków powinna być stosowana nie tylko w przypadku doboru kosmetyków dla dzieci, ale też dla dorosłych. Naszpikowanie ich zbędnymi składnikami chemicznymi szkodzi bowiem każdemu organizmowi. Czytając składy kremów dla dzieci zwróćmy uwagę, czy znajduje się w nich pantenol o działaniu przeciwzapalnym, olejki naturalne, tłuszcze roślinne i wosk pszczeli. Ten zestaw składników na pewno nie zaszkodzi w codziennej pielęgnacji małych dzieci.

http://www.johnsonsbaby.com.pl/johnsons-baby-ochronny-krem-przeciw-odparzeniom

Tekst sponsorowany

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , , ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.