0

Jak leczyć ból w jamie ustnej?

ból zęba

Twoje zęby są przyczyną twojego dyskomfortu? Podczas jedzenia pojawia się ból? Pielęgnacja zębów również jest bolesna? Może nawet zdarza się, że dziąsła krwawią? Tego typu symptomów nie należy ignorować. Nawet jeśli teraz nie są zbyt uciążliwe, mogą przemienić się w groźne choroby, zagrażające zdrowiu jamy ustnej. Mogą na długi czas zniweczyć marzenia o pięknych, białych zębach. Co więc oznaczają te sygnały? I co można zrobić, żeby odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł?

Ból ważnym sygnałem

Jeśli podczas jedzenia różnych produktów co jakiś czas odczuwasz kłujący ból – może być to nadwrażliwość zębów. Z czasem ta uporczliwa dolegliwość może się nasilać. Niektóre osoby muszą unikać niektórych zwyczajnych czynności, takich jak picie zimnych lub gorących napoi oraz pokarmów. Silny ból może się również pojawiać podczas czyszczenia zębów szczoteczką. Nadwrażliwość jest związana z cofaniem się dziąsła lub utratą szkliwa. Ze względu na wyjątkową wrażliwość, standardowa pielęgnacja jamy ustnej jest znacznie utrudniona.

Podczas szczotkowania zębów może pojawiać się jeszcze inny rodzaj bólu. Jeśli odczuwasz dyskomfort i zdarza się, że jednocześnie dziąsła krwawią, nie można tego bagatelizować. To może być początek choroby. Zapalenie dziąseł może być wywołane przez bakterie lub nieprawidłową higienę jamy ustnej. Łagodne dolegliwości szybko mogą się rozwinąć i przybrać znacznie ostrzejszą formę – nawet zamieniając się w paradontozę. Żeby tego uniknąć należy jak najszybciej zadbać o prawidłową higienę.

Prawidłowa higiena podstawą leczenia

Przy obydwu dolegliwościach niezwykle ważna staje się odpowiednia ochrona zębów i dziąseł. Ważne jest dokładne czyszczenie i kompleksowe działanie. Jednak przez bolesne dolegliwości pielęgnacja nie może w żaden sposób dodatkowo podrażniać wrażliwych miejsc. Co należy zrobić? Po pierwsze należy zaopatrzyć się w szczoteczkę o łagodnym włosiu i łagodną pastę. Jednak to nie zapewni dokładnego czyszczenia i zabicia wszelkich bakterii. Dlatego niezwykle ważnym elementem codziennej higieny musi być płyn do płukania jamy ustnej.

Czyszczenie i ochrona dzięki Listerine

Płyn do płukania dokładnie wyczyści wszelkie trudno dostępne miejsca oraz usunie bakterie. Z myślą o osobach posiadających wrażliwe zęby i dziąsła, Listerine stworzyło specjalne produkty. Wyróżniają się łagodnym działaniem, które dodatkowo dają ulgę i chronią przez cały dzień. Doskonale wspomagają leczenie i zapobiegają rozwojowi chorób. Wypróbuj sam Listerine Professional Sensitivity Therapy lub Listerine Total Care Sensitive dostępne na stronie internetowej: https://www.listerine.pl/products?field_product_symptom_tid%5B%5D=56.

Tekst partnera

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: ,

Leave a Reply

Submit Comment

© 7957 Fitomedycyna. All rights reserved.