1

Czarnuszka siewna w leczeniu alergii

czarnuszka-siewna

Rośliny są bogatym źródłem substancji, które pomagają w terapii wielu schorzeń. Czarnuszka siewna jest stosowana w leczeniu alergii.

Czarnuszka siewna

Czarnuszka siewna czyli właściwie Nigella sativa to roślina, która pochodzi z Turcji i Iraku. Obecnie jest uprawiana w wielu krajach, na terenie całego świata. W Polsce również spotkamy tę roślinę, także rosnącą dziko na łące. Czarnuszka ma charakterystyczne kielichy kwiatowe, które mogą mieć barwę białą, błękitną lub niebieską. Nazwa związana jest z charakterystycznymi, czarnymi owocami, które w niej znajdziemy. Jest ona coraz bardziej popularnym surowcem zielarskim, stosowanym na alergie.

Czarnuszka siewna w leczeniu alergii

Nasiona czarnuszki są alternatywą w leczeniu alergii. Wśród wielu środków farmakologicznych, które mogą wywoływać skutki uboczne, alergicy coraz chętniej sięgają po bardziej naturalne rozwiązania, w tym substancje roślinne. Badacze wykazali cenne właściwości czarnuszki – przeciwzapalne oraz antyalergiczne. Zaleca się jej stosowanie przy katarze siennym. Skuteczność tej rośliny jest taka sama jak niektórych leków, z tą różnicą, że czarnuszka nie powoduje np. senności czy otępienia. Surowiec zielarski łagodzi także objawy astmy oraz inne rodzaje alergii. Olej z czarnuszki hamuje wydzielanie histaminy, która jest wytwarzana w zwiększonej ilości przy kontakcie z alergenami. Olejek eteryczny niweluje zaś skurcze mięśni tchawicy i jelit. Można więc stwierdzić, że czarnuszka działa jak lek przeciwhistaminowy, popularny przy alergii. Czarnuszka chroni przed toksynami, grzybami i szkodliwymi bakteriami. Może być stosowana jako lek w terapii alergii skórnych oraz pokarmowych.

czarnuszka

Naturalny lek

To naturalna broń w walce z reakcjami alergicznymi i alternatywa dla syntetycznych środków farmakologicznych. Czarnuszka siewna jest bezpieczna dla dzieci. Występuje w postaci oleju czy przyprawy. Warto więc spróbować naturalnej formy leczenia, jeśli mamy styczność z uciążliwą alergią. Substancje z wyciągiem z czarnuszki znajdziemy w sklepach zielarskich i aptekach.

Czarnuszka siewna w leczeniu alergii odgrywa ważną rolę. Farmakologiczne substancje mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Naturalne wyciągi z roślin, takich jak czarnuszka, pozwalają na bezpieczne a zarazem skuteczne leczenie objawów uczuleń.

Kategoria: Wszystko o fitomedycynie Tagi: , , , , , , , , ,

One Response to "Czarnuszka siewna w leczeniu alergii"

  1. Modart pisze:

    W przyszłym roku w sezonie wypróbuję … !

Leave a Reply

Submit Comment

© 2021 Fitomedycyna. All rights reserved.